TİCARİ SERVİS PLAKASI İSTANBUL PLAKA FİYATLARI | Kale Taksi

PLAKALAR
Çalışma Alanı Kodu Fiyat Aralığı Aylık Kira Durum
İSTANBUL Servis L 90.000 - 120.000 0 - %0

Ticari Servis Plakası Nasıl Alınır?

Araçların kimliklerini belirleyen, harfler ve rakamlardan oluşan plakalar aracın türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Plakalar Türkiye Şoförler ve Otomobiller Federasyonu tarafından araçlara verilir. İstanbul ticari servis plakası çıkarabilmek için plakayı çıkaracak olan kişinin ilgili meslek odasına kaydı ve şoförlük mesleğini icra ettiğini belgelemesi gerekmektedir. Bütün bunların ardından plakayı satın almak yerine plaka kiralama hizmeti alarak hem plaka edinebilir ve aylık olarak plaka kira bedelini ödeyebilirsiniz. İstanbul sarı taksi plaka kiralama bedelleri ve ticari servis plakaları ile ilgili bilgi alabilmek için Kale Taksiye başvurabilir ve online olarak fiyat sorgulayabilirsiniz.

Ticari Servis Araçlarının Kullanım Alanları

İstanbul’un büyük sorunlarından biri olan trafik problemini ortana kaldırabilmek için mümkün olan koşullarda toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmak ve servis araçlarını tercih etmek trafiği hızlandırmak ve yoğunluğu azaltabilmek açısından oldukça önemlidir. Herhangi bir ücret karşılığında kişileri, çalışan personelleri ve öğrencileri taşıma görevini yerine getiren servisler yaptıkları iş itibari ile ticari servis araçları kategorisinde yer almaktadırlar. İstanbul sarı taksi plakası kiralayabileceğiniz gibi ticari servis araçları için de plaka kiralayabilirsiniz. Ticari servislerde plaka satışlarında ise plaka satışı araçla birlikte yapılmaktadır. Yani plakayı alan kişinin servis aracını da alması gerekmektedir. Kale Taksi sayesinde güncel ticari araç ilanlarını inceleyebilir ve fiyat sor seçeneği ile ihtiyacınız olan plaka kiralama ve İstanbul sarı taksi plaka kiralama ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Ticari taksilerde kullanılan T plaka gibi servis araçlarında da aynı şekilde L harfli plakalar kullanılmaktadır.

L Plaka Alma Şartları Nelerdir?

UKOME kararları gereğince servis araçlarında kullanılacak olan L plaka 1 Ocak 2019 tarihi ile zorunla hale getirilmiş durumda. Bu plaka servis kapı ve tavanında belirlenen standartlara bağlı olarak bulunmalıdır. Bu şartları taşımayan servis araçlarına ise cezai işlem yapılacaktır. İstanbul sarı taksi fiyatları hakkında bilgi edinebilmenin yanı sıra Kale Taksi sayesinde ticari servis plakaları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Ticari olarak vereceğiniz ulaşım hizmetlerinde kullanılacağınız taksi plaka fiyatları ve nasıl kiralama gerçekleştirebileceğinizi de internet sitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İstanbul ticari taksi fiyatları ile ilgili değişiklikleri de kolaylıkla takip edebilirsiniz.