İstanbul Taksi Plakası Fiyatları | Kale Taksi

Çalışma Alanı Plaka Kodu Fiyat Aralığı Aylık Kira Durum
İSTANBUL T 5.850.000 - 6.250.000 26.000 %0.80

Taksi Plakası

Dünyanın en prestijli şehirlerinin, en seçkin ulaşım yöntemi yıllardan bu yana taksilerdir. Şehirleşmenin en önemli bileşenlerinden biri olan taksiler, kullanıcı konforunu ön planda tutmakla, ulaşımı hızlı ve zamanında yapmasıyla da tercih edilmektedir. Dünyanın en prestijli metropol şehirlerinin başında gelen İstanbul, bu alanda da en dikkat çekici şehirlerden biridir. Çünkü kullanıcı kadar, taksiciler ve yatırımcılar için de cazip bir şehirdir. Bu bağlamda, İstanbul taksi plakası hizmet sektörünün vazgeçilmezi olduğu kadar yatırımcıların da radarındadır.

Müşteri Kitlesi Her Gün Artan Sektör: Taksi

İkamet nüfusu 16 milyonu geçen ancak aldığı turistle bu sayı 30 milyonu bulan İstanbul, taksicilik için en elverişli şehirlerden biridir. Çünkü hizmet sektörünün bu alanında çalışmak isteyenler için müşteri kitlesi çok geniştir ve her geçen gün büyümektedir. İstanbul’da toplu ulaşım araçlarının yaygınlığı herkesin malumudur. Ancak taksiye olan ilgi hiç azalmamakta, bilakis artmaktadır. Ulaşımın bu alanından pay alabilmek için İstanbul taksi plakası sahibi olmak ya da kiracısı olmak gerekmektedir.

Taksiler İstanbul’da Ulaşımın Gözdesi

Bu aşamada kentin günlük 16 milyonu aşan nüfusuna karşın, 19 bin 593 taksi plakası vardır. Bu da potansiyelin büyüklüğünün göstergesidir. İstanbul’da, taksiden metroya, deniz ulaşımından dolmuşa kadar 14 tip ulaşım çeşidi bulunmaktadır. Ancak bunların içinde en gözde olanları, taksi, taksi dolmuş, minibüs ile öğrenci ve işçi servisidir. Nüfusun tamamının taksiyi kullanması elbette beklenemez. Kentte 19 bin 593 adet 4+1, 717 adet 8+1 taksi olmak üzere 20 bin 310 taksi bulunmaktadır. Bunlar, ulaşım yükünün çoğunu çekmektedir. Şehirde resmi ve özel toplamda 99 bin 321 taşıma plakası mevcuttur. İstanbul’da ulaşım, geçmişten bu yana en cazip yatırımlardan biridir. Nüfusla oranlandığında bu cazibenin gelecekte de devam edeceği aşikardır.

Bunun sonucunda taksi plakası fiyatları merak edilecek konular arasındadır. Fakat bu konuda net bilgi vermek doğru olmaz. Eğer net bilgi istiyorsanız Kale Taksi sorularınızı cevaplamak için hazır.

İstanbul’da Taksi Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da son olarak Ocak 2024’de taksimetre tarifeleri yeni fiyatları uygulamaya girmiştir. Buna göre, açılış ücreti 24,55 TL  kilometre başı ücret ise 17,61 TL olmuştur. İndi bindi fiyatı 90 TL olarak belirlenmiştir. İstanbul taksi plakası taşıyan tüm araçlar, son model ve konforlu modellerden oluşmaktadır. Yolcunun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak geniş kapasiteli, yine son model araçlar da mevcuttur.

Taksi plakası almak özellikle İstanbul gibi bir şehirde sizi kâra geçirir.

Konu Taksi Plakası İse, Adres Kale Taksi

İstanbul gibi metropol bir kentte taksi hizmeti vermek prestijli bir iştir. Bu noktada, plaka kiralayarak ya da satın alarak bu sektöre geçiş yapmak mümkündür. Kale Taksi, yarım asra yakın bir süredir İstanbul’da taksi konusundaki tüm hizmetlerin tüm adresidir. İstanbul taksi plakası denildiği zaman akla Kale Taksi gelmektedir. Her türlü alım, satım ve kiralamalarda hizmetinizdedir.