İstanbul Servis Plakası ve Servis Plakası Fiyatları | Kale Taksi

Çalışma Alanı Plaka Kodu Fiyat Aralığı Aylık Kira Durum
SERVİS PLAKASI L 600.000 - 650.000 3.000 %0.77

Servis Plakası

İstanbul, Avrupa’nın metropol kentlerinden biridir. Üretim, hizmet ve eğitim alanında da en kalabalık nüfuslu kentlerinden biridir. Bu kadar öğrenci ve personel, her gün kilometrelerce yol kat ederek kampüslere ulaşmaktadır. Bu bağlamda, personel ve öğrenci taşımacılığı İstanbul’un en gözde mesleklerinden biridir. İstanbul servis plakası sahibi araçlarla her gün yüzbinlerce yolcu taşınmaktadır.

İstanbul öncelikle, Türkiye sanayisinin kalbidir. Bu şehirdeki üretim ve ihracat, diğer tüm şehirlerin tamamının rakamlarını geçmektedir. Bu üretim, inanılmaz bir insan gücünün her gün neredeyse her saat fabrikalara ve üretim alanlarına taşınması anlamına gelmektedir. Özellikle İstanbul, 4 milyonu aşan öğrenci sayısıyla pek çok dünya kenti nüfusundan kalabalık öğrenciye sahiptir. Bu öğrencilerin birçoğu servislerle okullarına gidip gelmektedir. Dolayısıyla İstanbul, servis taşımacılığı konusunda büyük bir potansiyele sahiptir.

İstanbul’da Servis Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul’da sabahın erken saatlerinden itibaren okullarına fabrikalarına gitmek isteyen milyonlarca insan yollara dökülmektedir. Bu taşıma işleminin tamamı İstanbul servis plakası taşıyan araçlarla yapılmaktadır. Kentteki servis taşıma ücretleri belirli oranlarla esnaf odası tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Nisan 2022 itibariyle 0-1 kilometre okul servis ücreti öğrenci başına 554 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat personel taşımacılığında ise (10-17 kişilik araçlar için) 295 lira kalkış ücreti şeklinde uygulanmaktadır. Öğrenci ve personel taşımacılığı diğer toplu taşımalardan farklıdır. Ödemeler, anlaşmalar dahilinde aylık olarak alınmaktadır. Ancak, fabrikaların vardiya ile çalıştığı göz önüne bulundurulduğunda işin yoğunluğu da ortaya çıkmaktadır.

İstanbul’da Kaç Servis Var?

İstanbul servis plakası sahibi olmak bu kentteki en doğru yatırım ve işlerden biridir. Personel ve okul taşımacılığı 17, 24 ve 45 kişilik son model araçlarla yapılmaktadır. Bu araçlar çok fazla dur kalk yapmadığından yakıt maliyetleri hayli düşüktür. Ayrıca araçların yüksek modelli olması bakım maliyetlerini de düşürmektedir. İstanbul’da her gün 66 bin 269 servis milyonlarca öğrenci ve personeli işlerine ulaştırmaktadır. Öğrenci ve çalışan nüfusu ile kıyaslandığında sektörün gelecek vaat eden ve hiçbir zaman eskimeyecek bir iş olduğu aşikardır. Bundan dolayı satılık servis plakası almak oldukça kârlıdır.

Servis Plakasında Güvenilir Adres: Kale Taksi

Personel ve öğrenci taşımacılığı profesyonel bir iştir. Dolayısıyla bu işten para kazanmak isteyen yatırımcı ve şoförlerin profesyonellerle çalışması da elzemdir. 40 yılı aşkın süredir İstanbul’da insan taşımacılığı tecrübesi bulunan Kale Taksi olarak servis taşımacılığında da hizmetinizdeyiz. Hem yatırımcılarımızın hem de şoför arkadaşlarımızın doğru alanda yatırım yapmalarını istiyoruz. Mağduriyet yaşanmaması için Kale Taksi’nin profesyonelliğine güvenebilirsiniz. İstanbul servis plakası devir ve kiralama işlemleri için sizleri bekliyoruz.

‘Servis plakası nasıl alınır?’ merak ediyorsanız danışacağınız yeri biliyorsunuz.